همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

سرمایه گذاری بدون ریسک در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاریزما

با سرمایه گذاری در این صندوق می توانید یک جریان درآمدی ثابت به طور ماهانه برای خود ایجاد کنید. بدون اینکه متحمل هیچ گونه ریسکی شوید می توانید روی اصل سرمایه و سود هر ماه آن حساب کنید. مشابه سپرده های بانکی اما با نرخ سود بهتر و روزشمار

معرفی صندوق

صندوق های درآمد ثابت
به صندوق هایی گفته می شود که بازدهی آنها نوسان زیادی ندارد و دارای نرخ سود قابل پیش بینی می باشند. این صندوق ها معمولا به صندوق های بدون ریسک هم معروف هستند. علت این موضوع نوع سرمایه گذاری آنها می باشد. در صندوق های درآمد ثابت، بین 70 تا 90 درصد از کل وجوه جمع آوری شده از سرمایه گذاران باید در دارایی های بدون ریسک از جمله اوراق مشارکت، سپرده بانکی و سایر اوراق های با درآمد ثابت سرمایه گذاری شود و مدیر صندوق صرفا اجازه دارد بخش بسیار کمی از سبد تحت مدیریتش را در دارایی های دارای ریسک بیشتر سرمایه گذاری کند. بنابراین احتمال متضرر شدن در این صندوق ها نزدیک به صفر است؛ ولی همین موضوع باعث می شود که سود صندوق نیز از حد مشخصی بالاتر نرود، چرا که دارایی های بدون ریسک، معمولا نرخ های سود مشخصی دارند که چیزی در حدود نرخ تورم هر کشور است.

صندوق درآمد ثابت کاریزما نیز دارای نرخ بازدهی مشخص است که ممکن است در برخی مواقع به دلیل کسب سود بالاتر از سرمایه گذاری هایش، بازدهی بیشتری نسبت به نرخ پیش بینی شده پرداخت کند.

سرمایه گذاری بدون ریسک در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاریزما
صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاریزما - سود روزشمار

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق سبدگردان كاريزما
 • آغار فعالیت از 1393/9/25
 • شماره ثبت سازمان بورس 11302
 • تعداد واحدهای صندوق

  28,956,762

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  28,990,207,060,110

  نحوه کسب بازدهی

  صندوق با درآمد ثابت کاریزما تقسیم سود ماهیانه دارد. شما در هر روز از ماه می توانید با خرید واحد های سرمایه گذاری این صندوق به نرخ NAV روز، تا پایان دوره یک ماهه واریز سود منتظر بمانید تا سود دوره برای شما واریز شود. در صورتی که پیش از روز تقسیم سود بخواهید از صندوق خارج شوید، فروش واحد های صندوق به NAV بالاتری صورت خواهد گرفت و سود دوره نگهداری شما از محل افزایش قیمت هر واحد محقق خواهد شد. نرخ سودی که هر ماه برای شما محاسبه می شود با توجه به پیش بینی سود سالیانه صندوق است و تقریبا هر ماه، یک دوازدهم نرخ سود سالیانه برای شما لحاظ خواهد شد. برای کسب سود نیازی نیست که دوره یک ماهه به طور کامل سپری شود. شما در هر زمان که بخواهید می توانید از صندوق خارج شوید و وجه نقد خود را دریافت کنید ولی ابطال واحد ها و یا خروج از صندوق زودتر از 4 روز از زمان صدور و یا ورود به صندوق به دلیل کسر کارمزد ها، برای شما سودی در پی نخواهد داشت بنابراین حداقل دوره نگهداری برای کسب سود، 5 روز می باشد.

  عملکرد گذشته

  صندوق درآمد ثابت کاریزما در سالهای گذشته همواره سودی بالاتر از سپرده های بانکی به سرمایه گذاران خود پرداخت کرده و سعی داشته تا جای ممکن، از نوسانات سود جلوگیری کند. مدیران این صندوق علاوه بر نرخ سود، توجه ویژه ای به ریسک صندوق دارند و منابع صندوق را همواره در سپرده ها و اوراق معتبر و دارای ریسک پایین سرمایه گذاری کرده اند. بازدهی صندوق درآمد ثابت کاریزما در سال 99 معادل 23.2 در صد بوده است.

  مزایا

  بدون ریسک
  با تقسیم سود ماهیانه
  نقد شوندگی بسیار بالا
  بدون کارمزد

  مناسب برای

  این صندوق با توجه به نقد شوندگی بالا و سود روزشمار برای دوره های سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت می تواند مناسب باشد. همچنین برای افرادی که قصد پذیرش ریسک ندارند، این صندوق گزینه ایده آلی است.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در صندوق با درآمد ثابت کاریزما از طریق صدور واحد سرمایه گذاری صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام و وارد کردن مشخصات فردی، به صورت غیر حضوری اقدام به ثبت نام نمایید.

  پس از ورود به حساب کاربری، وجه مورد نظر برای سرمایه گذاری را از طریق درگاه آنلاین با کارت های عضو شبکه شتاب و یا از طریق شعب بانکی به حساب شرکت واریز نموده و فیش واریزی خود را بارگذاری نمایید، سپس درخواست صدور واحد سرمایه گذاری خود را ثبت کنید.

  برای خارج شدن از صندوق یا اصطلاحا ابطال واحد های سرمایه گذاری نیز می توانید از طریق پنل کاریزما به میزان دلخواه درخواست ابطال خود را ثبت کنید و وجه حاصل از ابطال واحد ها حداکثر ظرف یک روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  1,002,296

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  1,001,155

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/2/27

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاریزما، کارمزدی مستقیما بابت صدور و ابطال از سرمایه گذار دریافت نمی شود. اما به دلیل برخی هزینه های که صندوق باید آنها را بپردازد از جمله کارمزد مدیر، کارمزد متولی و کارمزد نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، مبلغی جزیی تحت عنوان اختلاف قیمت بین قیمت صدور و ابطال واحد ها لحاظ می شود. جزییات هزینه ها و کارمزد های هر صندوق در امید نامه آن صندوق درج گردیده است که مجموع آنها، سالانه کمتر از 1 درصد از متوسط دارایی های تحت مدیریت صندوق می شود.

  شماره حساب ها

  شماره حساب بانک شعبه کد شعبه شماره شبا
  266-8100-11868680-1 پاسارگاد شهید بهشتی غربی 266 IR280570026681011868680101
  0204669009001 دی حافظ 129 IR270660000000204669009001
  111480118499441 سپه اسکان 1114 IR500150000111480118499441