همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

کارا، سود پایدار و رشد مستمر

در بازارهای مالی، کمترین فاصله های زمانی نیز ارزش خود را دارند. صندوق کارا به شما این امکان را می دهد که در هر لحظه از دارایی خود به طور مستمر سود کسب کنید.

معرفی صندوق

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوع دوم کارا، یک صندوق قابل معامله یا ETF بوده که با کمترین نوسان می تواند سود مستمر و روزشماری را برای شما محقق کند. این صندوق که از نوع با درآمد ثابت می باشد هیچ گونه ریسکی را به سرمایه گذار تحمیل نمی کند و با نرخ سود نسبتا مشخصی، می تواند به عنوان یک دارایی امن در سبد دارایی هر سرمایه گذار قرار داشته باشد.

در صندوق های با درآمد ثابت، بین 70 تا 90 درصد از کل وجوه جمع آوری شده از سرمایه گذاران باید در دارایی های بدون ریسک از جمله اوراق مشارکت، سپرده بانکی و سایر اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری شود و مدیر صندوق صرفا اجازه دارد بخش کمی از سبد تحت مدیریتش را در دارایی های دارای ریسک بیشتر، سرمایه گذاری کند. بنابراین احتمال متحمل شدن زیان در این صندوق ها نزدیک صفر است ولی همین موضوع باعث می شود که سود صندوق نیز از حد مشخصی بالاتر نرود چرا که دارایی های بدون ریسک، معمولا نرخ های سود مشخصی دارند که چیزی در حدود نرخ تورم کشور است.

اما ویژگی دیگر این صندوق "قابل معامله" بودن آن است. صندوق های قابل معامله همچون سهام شرکت ها یا اوراق خزانه به صورت یک نماد مشخص روی تابلوی بازار سهام، خرید و فروش می شوند. نماد معاملاتی این صندوق در تابلوی معاملات بورس کارا می باشد.

مهمترین ویژگی صندوق نوع دوم کارا، عدم تقسیم سود دوره ای می باشد. به این معنی که از زمان ورود سرمایه گذار، به صورت روزانه ارزش دارایی او متناسب با نرخ سود صندوق رشد می کند و در هر زمان که تمایل به خروج از این سرمایه گذاری داشته باشد نیز سود دوره حضورش روی ارزش هر واحد صندوق لحاظ گردیده است.

کارا، سود پایدار و رشد مستمر
صندوق درآمد ثابت کارا نوع دوم

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق شرکت سبدگردان کاریزما
 • آغار فعالیت از 1400/7/17
 • شماره ثبت سازمان بورس 11883
 • تعداد واحدهای صندوق

  3,477,800,000

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  40,402,966,415,615

  نحوه کسب بازدهی

  صندوق سرمایه گذاری قابل معامله نوع دوم کارا همانگونه که بیان شد روی تابلوی بورس معامله می شود و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا و معمولا در محدوده NAV یا خالص ارزش دارایی های صندوق قرار می گیرد. کسب بازدهی از این صندوق بر مبنای اختلاف قیمت خرید و فروش آن است. از آن جا که این صندوق سود پرداختی ندارد و در ابزارهای بدون ریسک سرمایه گذاری می کند، روند قیمت و ارزش واحد های آن همواره صعودی است. بنابراین سرمایه گذاران به تناسب مدت زمان حضورشان در صندوق از سود روزشمار بهره مند خواهند شد.

  عملکرد گذشته

  صندوق سرمایه گذاری قابل معامله نوع دوم کارا از نوع صندوق های ETF یا قابل معامله بوده و پذیره نویسی آن از مهرماه سال 1400 آغاز شده است.

  مزایا

  سرمایه گذاری مجدد سود هر دوره به طور خودکار
  امکان جابجایی سریع با سایر نمادهای بازار سهام
  نقد شوندگی بالا با وجود بازارگردان
  سود روزشمار و بدون ریسک با نرخ مناسب

  مناسب برای

  این صندوق برای کسانی که کد بورسی دارند و همچنین مباحث اولیه خرید و فروش در بورس را آموخته اند و قصد دارند یک سرمایه گذاری مطمئن با نرخ سود مشخص و بدون ریسک داشته باشند مناسب است. صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوع دوم کارا ، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در شرایط عدم اطمینان از وضعیت بازار های مالی و نوسانات هیجانی آن است و به دلیل عدم پرداخت سود ماهانه، می توان از بازدهی مرکب نیز بهره برد.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کارا از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری ها و با داشتن کد بورسی صورت می گیرد. بنابراین سرمایه گذار می بایست از طریق یکی از کارگزاری های فعال در بورس، کد بورسی دریافت کند و پس از ورود به سامانه معاملاتی آن کارگزار، نماد "کارا" را جستجو کرده و با تعیین قیمت و تعداد مورد نظر، واحد های صندوق را خریداری نماید.

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  11,621

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  11,618

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/4/6

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوع دوم کارا با توجه به اینکه خرید و فروش آن از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد، کارمزدی توسط صندوق از سرمایه گذار دریافت نمی شود و صرفا کارمزد معاملات کارگزاری ها اعمال می شود. کارمزد خرید کارا 0٫0001875 و کارمزد فروش آن 0٫0001875 ضرب در کل قیمت خرید یا فروش می‌باشد و در مجموع کارمزد خرید و فروش 0/000375 است.