همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

سرمایه گذاری خارج از بورس با کمان کاریزما

در بازار سرمایه گذاری خصوصی یا خارج از بورس، پتانسیل های بالایی برای ایجاد ارزش و کسب سود وجود دارد که صندوق سرمایه گذاری خصوصی کمان کاریزما امکان بهره مندی از مزایای این بازار را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

معرفی صندوق

صندوق های سرمایه گذاری خصوصی با جمع آوری منابع و مدیریت آنها سعی در رشد و توسعه شرکت های خارج از بورس دارند. صندوق کمان کاریزما با سرمایه 10،000 میلیارد ریالی، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری خصوصی یا Private equity محسوب می شود که با هدف احیا شرکت ها، طرح ها و پروژه های تعطیل و یا نیمه تعطیل صنایع مختلف، از طریق تملک آن ها و تزریق منابع و نقدینگی لازم تاسیس گردیده است.

موضوع فعالیت این صندوق، سرمایه‏گذاری در صنایع کشاورزی، تبدیلی و غذایی، تجهیزات و ساخت قطعات، الکترونیکی، برق و انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دارویی و سلامت، شیمیایی و پتروشیمی و کانی‌های فلزی و غیرفلزی می‌باشد. صندوق براساس اساسنامه و در موضوع فعالیت خود، قادر به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هدف با سابقه فعالیت بیش از سه سال است.

مدت فعالیت صندوق 6 سال است که شامل 4 سال دوره سرمایه‌گذاری و 2 سال دوره فراخوان سرمایه صندوق می‌شود. 35% سرمایه کل صندوق، معادل 3500 میلیارد ریال در بدو تأسیس صندوق تأدیه خواهد شد.

 

سرمایه گذاری خارج از بورس با کمان کاریزما
سرمایه گذاری خارج از بورس با کمان کاریزما

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما
 • آغار فعالیت از 1400/8/24
 • شماره ثبت سازمان بورس 11896
 • تعداد واحدهای صندوق

  10,000,000

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  10,597,249,413,169

  نحوه کسب بازدهی

  بعد از تامین مالی هزار میلیارد تومانی، صندوق به دنبال صنایع و شرکت های پرپتانسیل برای سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده خواهد رفت و با دید 4 الی 5 سال در آن شرکت ها سرمایه گذاری میکند و بعد از پایان سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده در آن شرکت ها، با قیمتی بالاتر از قیمت بهای تمام شده، آن شرکت را به فروش میرساند و سود کسب میکند. در پایان فعالیت صندوق هم سود های کسب شده بین سرمایه گذاران تقسیم میشود. بنابراین این صندوق ها در طول دوره فعالیت هیچ گونه سود تقسیمی نخواهند داشت و فقط در پایان فعالیت سود کسب شده از سال اول تا پایان سال ششم بین سرمایه گذاران تقسیم میشود.

  عملکرد گذشته

  مزایا

  قابل معامله از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین
  بهره‌مندی از بازده حوزه سرمایه‌گذاری خصوصی
  امکان کسب بازدهی فراتر از نرخ تورم
  نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری

  مناسب برای

  صندوق های سرمایه گذاری خصوصی بیشتر مناسب برای شرکت‌ها و افرادی است که قصد سرمایه گذاری بلند مدت با هدف کسب بازدهی فراتر از سایر بازارها دارند. این صندوق به سرمایه گذاران امکان ورود به شرکت های خصوصی و کسب سود از رشد و توسعه آنها را می دهد که به راحتی برای اشخاص از روش های دیگر امکان پذیر نیست. سرمایه گذاری در این صندوق برای افرادی مناسب است که در طول دوره 5 الی 7 ساله نیاز به سرمایه خود برای مصارف دیگر ندارند و می توانند تا پایان دوره منتظر بازدهی خود بمانند.

  نحوه سرمایه گذاری

  صندوق خصوصی کمان کاریزما از نوع قابل معامله یا ETF در بورس است که نماد معاملاتی آن "کمان" می‌باشد. افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در این صندوق میتوانند از روز 19 تیرماه 1400 تا 19 مرداد ماه 1400 حداقل هزار واحد که هر واحد 35 هزار تومان است را خریداری کنند (یعنی 35 میلیون تومان در مرحله اول). این مبلغ اولیه صرفا 35 درصد کل مبلغ سرمایه گذاری شده در این صندوق است و 65 درصد مابقی را در طی دوسال آینده افراد سرمایه گذار باید با اعلام شرکت (تشکیل مجمع افزایش سرمایه) آن را واریزکند. مراحل واریز به این صورت است که در پذیره نویسی 35 درصد، 6 ماه آینده 15 درصد، یک سال بعد 25 درصد و دو سال بعد 25 درصد سرمایه گذار باید وایز پول داشته باشد. نکته مهم این است که این بازه زمانی یک بازه زمانی تخمینی است و امکان دارد شرکت زودتر مبلغ بیشتری از مابقی پول را از سرمایه گذار بخواهد. در صورتی که سرمایه گذار در این مسیر قصد خارج شدن از این صندوق را داشته باشد میتواند با هماهنگی شرکت و پیداکردن خریدار، کلیه واحدهای صندوق خود را به فرد دیگری منتقل کند.

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  1,059,769

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  1,059,725

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/3/31

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری قابل معامله کمان کاریزما با توجه به اینکه خرید و فروش آن از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد، کارمزدی توسط صندوق از سرمایه گذار دریافت نمی شود و صرفا کارمزد معاملات کارگزاری ها اعمال می شود.