همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

سرمایه گذاری همزمان در چندین صندوق سرمایه گذاری

با خرید واحدهای این صندوق می توانید با یک خرید، در چندین صندوق سرمایه گذاری کنید.

معرفی صندوق

صندوق سرمایه گذاری صنم - که به عنوان سرمایه گذاری چند مدیره نیز شناخته می شود - یک صندوق سرمایه گذاری تلفیقی است که در انواع دیگر صندوق ها سرمایه گذاری می کند. به عبارت دیگر، پرتفوی این صندوق متشکل از واحدهای سایر صندوق ها است. این صندوق ها جایگزین هر گونه سرمایه گذاری مستقیم در اوراق قرضه، سهام و سایر انواع اوراق بهادار می شوند.

موضوع فعالیت فرعی این صندوق نیز مشارکت در تعهد پذیره نویسی یا تعهد خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در این صندوق مزیت های متعددی نسبت به سرمایه گذاری انفرادی دارد. هزینه به کارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه سرمایه گذاران تقسیم می شود و سرانه هزینه هر سرمایه گذار کاهش می یابد. همچنین امکان سرمایه گذاری مناسب و متنوع تر دارایی ها فراهم شده و در نتیجه ریسک سرمایه گذاری کاهش می یابد.  علاوه بر این تحلیل تشکیل پورتفو در  این صندوق به صورت مضاعف انجام می شود. تحلیل مضاعف به این معنا است که یک بار مدیران صندوق های مختلف برای انتخاب سهام تحلیل جامعی را انجام می دهند و مدیران صندوق صنم نیز  برای انتخاب هرکدام از صندوق ها تحلیل سطح دوم رو انجام می دهند.

سرمایه گذاری همزمان در چندین صندوق سرمایه گذاری

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق شرکت سبدگردان کاریزما
 • آغار فعالیت از 1400/10/14
 • شماره ثبت سازمان بورس 11927
 • تعداد واحدهای صندوق

  92,880,840

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  1,030,977,324,000

  نحوه کسب بازدهی

  صندوق در صندوق صنم کاریزما روی تابلوی بورس معامله و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود ولی این قیمت معمولا در محدوده NAV یا خالص ارزش دارایی های صندوق قرار می گیرد. کسب بازدهی از این صندوق بر مبنای اختلاف قیمت خرید و فروش آن محقق می شود. این صندوق سود پرداختی ندارد و سرمایه گذاران از طریق رشد ارزش قیمت هر واحد منتفع خواهند شد. در این صندوق به دلیل ماهیت سرمایه گذاری آن در صندوق هایی با رویکرد مختلف نرخ مشخصی را نمی توان برای بازدهی پیش بینی کرد. اما عملکرد رکن مدیر صندوق آن نشان دهنده کسب بهترین بازدهی ممکن در طول زمان خواهد بود.

  عملکرد گذشته

  مدیریت صندوق بر عهده اولین شرکت سبدگردان کشور یعنی شرکت سبدگردان کاریزما است که سابقه مدیریت صندوق قابل معامله کمند به عنوان بزرگترین صندوق قابل معامله کشور و صندوق سهامی کاریس به عنوان اولین صندوق سهامی قابل معامله بازار را دارد و تاکنون توانسته اعتماد عده زیادی از فعالین بازار سرمایه را به خود جلب کند.

  مزایا

  آزادی عمل بیشتر در انتخاب پورتفو نسبت به سایر صندوق ها
  انتخاب متنوع ترین پورتفو از انواع ابزارهای بازار
  استفاده از تحلیل مضاعف برای انتخاب پورتفو صندوق
  نقد شوندگی بالا به دلیل پورتفویی از صندوق های مختلف

  مناسب برای

  به طور معمول، صندوق در صندوق ها سرمایه‌گذارانی را جذب می‌کنند که می‌خواهند در مقایسه با سرمایه‌گذاری مستقیم در اوراق بهادار – یا حتی در سایر صندوق‌ها ، با ریسک‌های کمتری مواجه شوند. سرمایه گذاری در یک صندوق در صندوق خدمات و تخصص حرفه ای مدیریت ثروت را به سرمایه گذار می دهد. سرمایه گذاری در این نوع صندوق ها همچنین به سرمایه گذاران با سرمایه محدود اجازه می دهد تا از پرتفوی های متنوع با دارایی های اساسی مختلف استفاده کنند. بسیاری از این موارد برای سرمایه گذاران خرد و متوسط دور از دسترس هستند.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در واحدهای این صندوق از طریق خرید نماد "صنم" در سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد .بنابراین سرمایه گذار می بایست از طریق یکی از کارگزاری های فعال در بورس، کد بورسی دریافت کند و پس از ورود به سامانه معاملاتی آن کارگزار، نماد " "صنم" را جستجو کرده و با تعیین قیمت و تعداد مورد نظر، واحد های صندوق را خریداری نماید. همچنین برای مشاهده قیمت "صنم" می توانید به سایت مدیریت فناوری بورس تهران مراجعه نمایید.

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  11,124

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  11,100

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/4/7

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  با توجه به اینکه خرید و فروش واحدهای ممتاز صندوق در صندوق صنم از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد، کارمزدی توسط صندوق از سرمایه گذار دریافت نمی شود و صرفا کارمزد معاملات کارگزاری ها اعمال می شود. کارمزد خرید صندوق صنم 0/0006 و کارمزد فروش هم 0/0006 ضرب در کل قیمت خرید یا فروش می‌باشد و در مجموع کارمزد خرید و فروش 0/0012 است.